Pohádky pro dospělé

24. července 2016 v 11:46 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Mám pohádky ráda. Ty dětské. O strašidlech, o kouzelných bytostech a o divných zvířatech. Nevyrovnaný vztah mám k pohádkám pro dospělé. A přitom jsou oproti těm dětským nesrovnatelně pestřejší, působivější a hlavně všudypřítomné. Ještě vydýchám pohádky filmové a televizní. Spolehlivě mě rozněžní pohádky o statečných ochráncích zákona. Milé jsou i ty o talentovaných poctivcích, kteří prorazili bez protekce a rozhodně nesmím zapomenout na báchorky o mužích, kteří dovedou partnerku milovat i po čtrnácti dnech.

Pak jsou ovšem pohádky politické. Snesu i předvolební sliby, ale nevolno mi je z oslavných pajánů VIP osob a jasně nejhůře se cítím při poslechu tradičního dílka o utahování opasků.

Zcela nezpracovanou doménou jsou však pohádky, které vznikají na pracovištích a které pro blaho svých podřízených vymýšlejí zaměstnavatelé. Opravdu by je měl nějaký literární vědec sebrat a utřídit.

Vynikající je třeba ta o tom, že letos ještě musíme vydržet, ale příští rok to bude lepší.

Dobrá je také pohádka na téma, jak se musíme všichni uskrovnit. Nejlepší, kterou jsem kdy slyšela, se jmenovala " O velikém společném pytli". Tak do tohoto pytle peníze přicházejí , ale také z něho odcházejí. A proto, když moc svítíme, tak nejsou odměny. Pohádky opravdu umí vysvětlit i nevysvětlitelné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama