Banánové zážitky

27. srpna 2016 v 11:21 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Stařecká nespavost mě oživila před šestou hodinou. Nestěžuji si. V pohodě jsem shlédla Banánové rybičky.
Jako kritik jsem naprosto bezpáteřní. Když do televize připluly ve své premiéře, považovala jsem je za takové nenáročné tlachání. Nejvíc se mi na celém pořadu líbily závěrečné titulky, je tam jedna šmrncovní rybička v hezké barvě.
Asi se časem stalo něco zásadního s mým intelektem nebo s programovou nabídkou. Začínám si Rybičky zaškrtávat v televizním menu (běžná vysílací doba o víkendu v šest hodin ráno, dnes je dokonce program Mladé fronty uvedl pod nenáročným pseudonymem Banánové perličky) a umět to, nahrávám si je.
Pokud v nějakém pořadu vystupuje Karel Gott, je to bráno jako slavnostní závěrečné vyvrcholení. A to je dobře. Být to na začátku, tak pořad nedokoukám. Nemohu riskovat. Zapomněla bych, co pronesl a nemohla napsat tento článek.
Mám malou vnučku a dcera ptá na takové věci, jako kdy ona začala mluvit, chodit, chodit na nočníček, kdy přestala v noci plakat a podobně. A já nic nevím." No a co u Toníka?", zeptá se zbytečně na svého sourozence. Jako kdybych byla proslulá nějakou diskriminací v zaměření své sklerózy. Tak nějak ze všech těch let ve mně zbyl jen příjemný pocit, že byli hodní.
No a co že to ten Gott říkal? Už vím.
"Zážitky Vám nikdo nevezme."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama