Ženská příloha

21. srpna 2016 v 19:16 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Tisk mi nabízí, většinou zbytečně, různé přílohy. Nejčastěji to je problematika automobilů (neřídím), sport (no, proboha!) a rady milionářům od architektů, kteří patrně v životě neviděli řemeslníka. A pak tu jsou "stránky pro ženy". Ty mě deprimují nejvíc, protože je přece jenom prolistuji a zjistím, že jsem
1. tlustá - to jem módní rubrika
2. plešatá - účesy
3. hazardující se svým zdravím -
nejsem dostatečně proočkovaná a jím občas pouze celaskon. Zanedbávám vyšeření očního pozadí,prsu, kolonoskopii, nechodím k dentální hygienistce a vůbec.
4.líná, líná, líná
Práce na zahrádce považuji za nutné zlo a roubování, řízkování, hnojení, postřikování a jiná podstatná jména slovesná tohoto zaměření mě děsí.
Nechci vyrábět ze sklenic od zelí lampičky, potiskovat ubrouskem prázdné ruličky od toaletního papíru, přetvořit okno na dveře a dveře na věšák. Vtipně využít staré sítko a hrnec reinkarnovat na vkusnou lampičku. A abych byla úplně nespolupracující, i nabídky výroby domácích pleťových masek, bylinkových koupelí pro nohy, zábalů, krémů a jogurtů mě nechávají chladnou.
Připadám si ničemná, nehospodárná a neženská. Komplexů mám dost a nemusím si je živit ještě kupováním časopisů.
Mně stačí jít do práce, abych - a zadarmo- ztratila své zakrslé sebevědomí. Kolegyně Jindra šije, zavařuje, plete a kytuje okna - to jen tak namátkou. Ale jak vaří! Být mediálně známá, Láďa Hruška by
zmizel v propadlišti dějin.
"Koupím kuře. Z prsíček usmažím řízky. Drůbky uvařím a mám výbornou polévku. Křidélka jsou určena pro "kuře na paprice". Ze skeletu odřežu maso na rizoto. No a tu kostřičku potom naplním nádivkou a upeču. A mám tak pro čtyři lidi jídlo na čtyři až pět dnů. Pochopitelně mi ještě zbydou výborné výpečky na chleba." Odešla jsem dřív než začala předpokládám- líčit, jak z těch kostiček vaří mýdlo , nebo jak je mele na koření.
Vážení nakladatelé a vydavatelé, nemohli byste mít přílohy i pro běžně neschopnou populaci?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama