Kontakty

5. září 2016 v 18:16 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Vyjely jsme si do Horní Plané. Tedy, vyjely jsme si tam hlavně koupit vhodné hrábě na naše březové lístečky na sousedově pozemku.
Úspěšná jsem dnes jen polovičně. Měli "vršek" ale násadu už ne. Obchodní transakci mi zpestřil telefonát od člověka, který zajišťuje sekání obří louky před naší chatou. Ne, že bychom ji potřebovali nebo využívali. Manžel ji koupil proto, aby si na ní někdo nepostavil nějakou opičárnu a nezkazil mu výhled. Při každé vhodné příležitosti ho za to musím obdivovat, její údržbu mi ale velkoryse svěřil. On už udělal dost.
Přátelský hlas mi začal vysvětlovat potíže spojené s letošní úpravou trávy. Poté, co mě trochu přestalo šikanovat stavení, nastoupila příroda.
Šly jsme se vzkřísit do cukrárny. Maruška má dnes narozeniny. Ta radost, že v Plané ještě mají normální šlehačkové dorty a ne cosi s mastnou, tuhou a nepoživatelnou hmotou. Ještě vím o skvělé cukrárně ve Vimperku, ale do Vyššího Brodu už nechoďte.
Potěšena jsem byla až do dvacátého kilometru od města. Tam jsem zjistila, že nádherná bonboniera belgických pralinek pro Marušku zůstala ležet na pultě. Zase poloviční úspěch.
Tohle musí přece být korunováno nějakým krásným okamžikem. Stane se něco dobrého a správného. A také, že ano. Soused Lísteček sedá do auta a jede pryč. Z okénka mi bohužel sdělí, že se zítra vrátí.
Tak nevím. Je to velká radost, nebo jen poloviční? Tady jsou matematické formulky k ničemu. Rozhodně ale vím, jak bych ji zvětšila.
Potřebuji vyřešit dnešní přírodní problém a tak probírám se svými kontakty v mobilu. Lituji se. Někdo tam má ctitele, možná ne pod jejich pravými jmény, ale skryté pod šiframi. Já mám také své kontakty pod jinými jmény, než mají v úředních dokladech. Je to Elektrikář, Plyňák, Vodák, Louka, Bříza, Fekálník, Komín, Malíř, Všeuměl a podobně.
Vlastně. Na co si stěžuji. Samí chlapi. A jak jsou rádi, když jim zavolám a něco po nich chci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama