Lokální patriotismus

17. září 2016 v 15:01 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Pustila jsem si k snídani televizi. Je to moje kumulace rozkoší. Jitřní jídlo je dietetiky doporučováno a tak nemusím mít při tomto tloustnutí takové výčitky, jako při večerním. A když se na televizi jen tak dívám a nežehlím při tom, nepletu nebo nemíchám těsto, připadám si nevhodně.
Měla jsem důvodné obavy o své televizní zážitky. Pršelo, a to je stav, kdy nám z obrazovky mizí vhodné stanice, popřípadě se metamorfozují na skřípající čtverečky. Zůstává pouze nezničitelný sportovní kanál. ( nuda!)
Ale ta radost! Zrovna tam šla má nejoblíbenější relace - Panorama.
Tedy, nevím, proč změnili původní melodii, ale pořád to je jeden z nejlepších pořadů. Netlemí se tam žádný moderátor a poetickou formou si zopakuji vlastivědu. Netrpělivě čekám na přenos z Lipna. Zkoumám, jaká tam je teplota, tlak a rosný bod a snažím se zahlédnout naši chatu, i když je to fyzikálně nemožné. A jsem hrdá na nadmořskou výšku přes sedmset metrů. Jsme výš než Ještěd- a jak je tahle hora namyšlená!
To, že je Lipno urostlejší, si myslím právě díky pořadu Panorama. Když kamery zachycují Ještěd, je na obrazovce napsaná nadmořská výška šestset metrů. No, je mi to divné vždycky, ale člověk asi nechce pokaždé znát pravdu.Teprve dnes jsem se odhodlala podívat do atlasu. Žila jsem v bludu. Je to 1012 metrů a Lipno by mělo poporůst, pokud chceme Jizerky porazit. Ve vědecké komisi Panoramy určitě sedí šumavský lokální patriot a já mu fandím.
Na druhou stranu. Narodila jsem se v Jablonci. Jizerky.Tak ať si moc nedovoluje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama