Na Hájkovou nemají

26. září 2016 v 19:49 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Od poloviny prázdnin sdělovací prostředky upozorňují všechny školou povinné na to, že se blíží první září. Ve své starosti o prodej penálů a přidružených nutností kazí velké části populace radost z volna. Kýžená duchovní očista ( zapomenout!) se nekoná. Ráda bych viděla zákaz hesla "hola, hola, škola volá". To snad muselo připadat hloupé i jejich tvůrcům.
Ale kam se všichni se svými předstihy hrabou na Hájkovou. Ta už před koncem června intenzivně promýšlí konec srpna a plánuje náš společný víkend před začátkem školy.
Září ještě masíruje zákazníky nabídkou pro žáky a studenty, ale už se pomalu chystá na porážku od října. Tento měsíc připomíná, že Vánoce opravdu zase budou. Tam už nejde jen o pytlík na cvičky. Tam se dá prodat vše, včetně zájezdů a životního pojištění. Vždycky mám pocit, že jsem lakomec a doufám, že moji blízcí nezahlédli typy na dárky za desítky tisíc.
Ale já si nemusím dělat starost, že bych na tyto svátky zapomněla, kdybych se náhodou izolovala od médií a obchodů. Mně to období finančního tlaku a tápání ještě dřív,než se spustí komerční kampaň, připomene Eva. Letos to bylo 21. září. Láskyplně hovořila o tom, co už koupila a co koupí určitě, a co možná. Tím pro mě začala předvánoční deprese. Ještě mám vlastně štěstí. Kdybych s ní mluvila v polovině měsíce, bylo by to o týden dřív.
A pak nastává období, kdy Eva reklamní kampaně nepředbíhá. Má ráda krátké dny, zimu, a když trochu prší. Jen katalogy a reklamy mé uklidňují a říkají, že zase bude jaro a léto. Ale počkejte, až Eva dostane rozum a začne si vychutnávat i ta nejhezčí roční období. Bude s hláškami zase první, a to celoročně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 26. září 2016 v 20:04 | Reagovat

Ještě jsi zapomněla na Halloween, Vánoce pojedou až po něm. :D
A slogany musí být trapné, jednoduché a chytlavé, aby zafungovaly ... vezmi si XXXLutz :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama