Náhrobní kámen

28. září 2016 v 19:58 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Přišla mi do ruky stará učebnice literatury. Znovu jsem mohla obdivovat pohnuté osudy slavných. Své životy občas hodnotili sami, občas to za ně udělali odborníci.
Já mám také pohnutý život. Raději si ho v kostce zcharaktrizuji sama. Předpokládám, že pravidlo "nikdo za mě nic neudělá" nebude nikdy porušeno.
Chůze, autobus, metro, chůze. Se sekačkou pro tetu. Po hodině se k ní dostanu a těším se, že cestu zpátky zvládnu pouze s kabelkou.Omyl. Jako poslíček nesu dárky pro syna.
Chůze, autobus, metro, autobus, chůze. S pixlami s rizotem, štrůdlem a s pamperskami. Po hodině se dostanu k dceři a těším se, že domů půjdu jen s myšlenkami na vnučku. Omyl. Coby odměnu za dobré skutky nesu škatule z minula, skleněné lahve od pomerančové šťávy a talíř od narozeninového dortu.
Dlouhá chůze. S papírem, plasty a s nějakým tím sklem, které vyhodím do tříděného odpadu u supermarketu. Těším se, že nezpátek ponesu jen sýrový rohlík a jednu papriku. 0myl. Ale takový, že už ani nepřekvapuje. U pokladny jsem si na nákup musela pořídit tři tašky a pytel s bramborama nesu jen tak, naostro.
Chůze, autobus, autobus, dlouhá chůze s nákupem a hotovým jídlem pro mámu. Těším se na cestu domů půjdu jen s dobrým pocitem. Omyl. Máma mi připravila několik kompotů a schovala třicet centimetrů časopisů, ze kterých mi bude dávat kontrolní otázky.
Chůze, tramvaj, chůze, páté patro bez výtahu. Nesu lahev vína, vypůjčené knížky na vrácení a v přilehlém krámku seženu za dobrou cenu pět pláten 70x50 centimetrů. Už se netěším. Vím, že za hodinu budu vláčet to neforemné zavazadlo z výtvarných potřeb a že zase neodolám nabídce z Eviny knihovny. Tentokrát to byla ta stará učebnice literatury.
..."zemřel, mlád dvacetčtyři let.... vizte kosti Dyka Viktora... dalekáť cesta má, marné volání...".
Já budu mít také hezký epitaf . "Chodila daleko a nosila při tom těžké předměty"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama