Nepochopitelné výrobky

7. září 2016 v 20:23 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Budu muset sekat trávu. Zase mně čeká nerovný zápas se sekačkou. A jak se říká, nejhorší je začátek. V tomto případě nastartování. Nic nechápu. Je to motor, funguje na benzín a auta existují už přes sto let. Nikdy jsem - ani ve filmech pro pamětníky- neviděla, aby řidič uváděl svůj stroj do chodu tím, že zuřivě tahá za jakousi prádelní šňúru. Já chci také jen elegantně pootočit čudlíkem a uslyšet to sladké vrnění. Místo toho jsem odrovnaná ještě před kýženou činností a připadám si jako obsluha praku ve vojsku Jana Žižky. Někdy prostě neseču, protože start se nezdařil a v blízkosti není nikdo bez kardiostimulátoru, aby mi pomohl. Utěšuji se. Start bývá někdy odložen i v případě raketoplánu.
Pokud je úvodní fáze úspěšná, čeká mně sekání pozemku na jeden zátah. S odumřelýma rukama svírám k sobě dvě madla. Pokud povolím, ta mrcha chhcípne a těžko už ji ve svém zchátralém stavu oživím. Nemohu se napít a ani vraždit ovády. Slétají se a radují, že mají na hodinu jistou stravu. Marně dumám nad tím, proč je součástí sekačky koš. Představa, že ho každých deset metrů odpojuji, klušu na kompost a pak se třicet minut přetahuji se startovací šňůrou je spíš diagnóza.
Občas si systémem made in doma po večerech sepnu madla klipsou ze záclon. Jakmile se na ni začnu spoléhat, dokáže mi, že se nenechá zneužívat k něčemu, co nemá v popisu práce a sklouzne.
V okamžiku, kdy si myslím, že už musím zemřít vyčerpáním, sekačka se smiluje a skoná nadobro a to proto, že dojde benzín. Je to pravidelně tak před zušlechtěním posledních pěti čtverečních metrů. To aby mi odepřela dobrý pocit z dokonale odvedené práce. Je ale pravda, že v tu chvíli jsem spíš vděčná . Za to, že jsem přežila, splodinami se jen přiotrávila a dokonce i ty prsty se při následném hrabání ze své rigor mortis dostanou. Tedy. Zatím to tak vždycky bylo. Uvidím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama