Rozežeňte tu demonstraci

23. září 2016 v 19:48 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Včera jsem zaslechla krásnou věc. Moc mě potěšila. Podnikatelé demonstrují před sídlem Autorského svazu proti zvyšování poplatků. Za hudbu. Doufám, že neuspějí. Já bych je rozehnala vodním dělem. Jen ať ty platby narostou. A hodně. Krásná představa ticha u kadeřníka, na kosmetice, v taxíku, na pláži! a veřejných prostranstvích před volbama. A v prodejnách. Jak ráda jsem chodila do Penny. Dlouho to byla oáza klidu. Pak si pořídili dokonce vlastní "rádiovou stanici". Mnohdy před ní prchám tak rychle, že zapomenu koupit půlku věcí. Nákupní centra. Svatostánky příšerné polyfonie zvuků linoucích se z jednotlivých krámků. Nejspíš spolu soutěží v počtu vyprodukovaných decibelů. Jsou boxy, do kterých se prostě neodvážím vstoupit. Ráda by ještě někdy slyšela. A vůbec. Proč všude hrají jen jeden hudební žánr? Když už jsme ten národ muzikantů, tak proč se éterem neline Bach, dechovka a lidová píseň?
Ze zásady nesouhlasím s tím, aby mě někdo nutil poslouchat v prostoru, v čase a v hlasitosti produkci, na kterou třeba nemám náladu.
Ať jsou ty poplatky enormní. Bude Autorský svaz bude spokojen, že si od něho nikdo nic nekupuje? Ale hlavně ať se na našich umělcích nikdo nepřiživuje.
Vždyť ta jejich starší generace určitě tvrdě platila za přezpívání světových hitů. Klopili valuty Asi asi v Chrámu svatého Víta obutí v Botách proti lásce a s Havraními copánky a Ronili při tom slzy.
A teď by si to chtěl někdo za pár šupů přehrávat zákazníkům.
Fuj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama