Těžké výrobky

8. září 2016 v 21:59 | Věra K. |  Fejetony desáté ženy
Když jsem učila segmentaci trhu, vysvětlovala jsem tu složitě podanou tematiku (20 stránek) jednoduše.
Výrobce nebo obchodník si musí uvědomit, jaké skupině obyvatel chce zboží prodat.
Asi jsem ještě dodala pár chytrých věcí, ale ty se vlastně z úvodní věty vyvozují.
Dnes jsem si uvědomila, že letní hosté ve Frymburku jsou již pomalu na vymření, a že pokud si chci koupit v domácích potřebách lisované piliny, tak nesmím váhat. Už mají jen tři balení. Kdo zaváhá, netopí. Místní mají dvorky přecpané poctivým dřevem a na něco, co vypadá jako divné náboje do kulometu, se ani nepodívají.
Oznámila jsem prodavačce, že si jdu pořídit břišní kýlu. Nezaváhala a řekla si o devadesát dva korun.
Nabídla se , že mi s tou hrůzou pomůže aspoň na chodník (obchod je v prvním patře bez výtahu), ale to jsem musela odmítnout, nejsem sadista.
Pytel má dvacet kilo. Je ze silného, jen místy perforovaného igelitu To nejsou cílené dírky, to je elegantní výraz pro trhliny, kterými na vás padají svobodomyslné a neslisované piliny. Celá ta neforemnost je zavázaná drátkem a nad ním je tak sedmicentimetrový okraj. Nejdřív zkouším pytel za zmíněný drátkokraj uchopit a vláčet. Po schodech to rozhodně nejde, zrodilo by se nadměrné množství nespoutaných pilin. Vzepřu tu věc všemi nedovolenými styly a nesu ji v náručí. Zvládla jsem schodiště, dál to střídavě valím, táhnu, poponáším. Do auta už to nenaložím a musím si vyhlídnout oběť, která by mi pomohla. Na chatě
už nález pomocníka nehrozí, ale zase si transport mohu rozložit do několika hodin a nejsem trapná. Protože mě nikdo nevidí.
A teď mi výrobci a prodejci řekněte. Pro koho je tohle balení určené? Je pod úroveň devadesáti procet mužů kupovat si na chatu dřevěné brikety. Pyšní se tím, jak řežou a štípou a jinak odborně zvládnou likvidovat kmeny. Také je ovšem možné, že znám jen samé magory. Přesto si myslím, že palivo v obchodě si kupují především ti, kteří si netroufnou pitvat stromy. A ti většinou dvacet neforemných a neuchopitelných kil neunesou. Prosím odpovědné orgány, aby tento náš rachitický segment zohlednily a zahájily éru desetikilovek. Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama