Další středa

23. října 2017 v 12:41 | Věra K. |  Šou v SOU
Dnes jsem měla svůj obvyklý hrůzný pedagogický sen. Že je dávno po zvonění a já nemohu nalézt třídu, ve které mám učit. Za každým rohem tuším ředitele nebo zástupkyni. Konečně učebnu najdu. Zjišťuji, že nemám třídnici. Nanovo bloudím. A když dorazím do cíle, nevím, co mám učit. Je tam hejno nezvladatelných pubescentů. Řvou. Řvu. Řvu marně. Jsem kašpárek!
Budím se hrůzou.
Budím se sice rychle, ale i tak pozdě.
Do školy dobíhám jako mladý atlet. Před budovou se zdravím s propadlicí Ranerovou. Ta očividně nepospíchá vůbec. Možná, že si ještě i zapálí. Svoji trojku z chování má jistou, ročník nějak doklepe a pak půjde konečně pryč. Pokud bude v životě něco prodávat, tak nejspíš lístky ke kolotoči, který její početná rodina vlastní.
K zubaři jdeme po třetí hodině, takže si stačím střihnout velký dozor. Krušných dvacet minut. Zběsile lítám po třetím patře a zatlačuji žactvo do tříd. Je to něco jako velké břicho a malé kalhoty. Tu to zasuneš, tam to vyleze. Navíc mám na befel dva záchody.
Až mě vyhodí ze školství, uživím se jako toaletářka.
"Čůrat urychleně, neshlukovat se v kabinkách, za chvíli následuje další kontrola!" hulákám střídavě na každém WC.
Mým hlavním úkolem je dohlédnout na to, aby si žáci nestačili na záchodě zakouřit, dále pak aby se nezranili a nezabili.
V tomto ohledu je nejnebezpečnější zábradlí. Stavení je přes sto let staré, ale naši klienti klandru bezmezně důvěřují. Jejich cílem je naklonit se co nejhlouběji nad výtahovou šachtu a sledovat cvrkot ve druhém patře.
Teď je tam kupříkladu Adámek. Ze 2.C. Sice by ho nebyla škoda, ale nechť se zabije až po mé pracovní době. Celý v kůži, barevné vlasy, tetování a v nose pirsing . Bojím se ho už z dálky. Tady nemůže uspět síla. Tady musí nastoupit mozek.
"Pane Adámku, toho zábradlí se nedotýkejte. Vedou v něm dráty od elektřiny a občas to probíjí 220", varuji ho starostlivě.
"Jó?", znejistí a odstoupí.
Bez použití fyzického násilí a polekaně.
Mé vítězství ducha na Adámčí hmotou je tak dokonalé, že se ani nestydím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama